Autoryzowany Dealer
Volkswagena i Audi

Ekologiczni w Biznesie !

Ekologiczni w biznesie

Wdrażanie ekologicznej odpowiedzialności biznesu w Sieńko i Syn  wiosna 2019

 

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że nasze działania mają ogromny  wpływ na środowisko naturalne. Od jakości naszego otoczenia zależy bardzo wiele; zdrowie i życie obecnych i przyszłych pokoleń. Świadomość ekologiczna jest  istotna z punktu widzenia nie tylko zdrowotnego, ale także ekonomicznego.

Staramy się, aby polityka firmy Sieńko i Syn była zgodna z zasadami zrównoważonego rozwoju. Od lat troszczymy się o to, aby minimalizować oddziaływanie naszej firmy na środowisko naturalne: stosujemy czyściwa wielokrotnego użytku i zlecamy profesjonalną utylizację materiałów ropopochodnych, kwasów, lakierów i zużytych elementów  karoserii. Segregujemy surowce wtórne i korzystamy ze specjalnej procedury utylizacji akumulatorów.

Zależy nam na promowaniu dobrych nawyków związanych z ochroną środowiska i stosowania zasady 3R: reduce, reuse, recycle.

 

Tegoroczny Dzień Ziemi świętujemy już od kilku tygodni. Inicjujemy go  uruchomieniem w Sieńko i Syn dwóch stanowisk do ładowania samochodów elektrycznych . Plastikowe kubki do kawy  już zastąpiliśmy biodegradowalnymi.  Drukujemy na papierze z certyfikatem zrównoważonej gospodarki leśnej. Wdrażamy akcję eco-driving;  konkurs (z nagrodami) na najmniejsze zużycie paliwa w trakcie wyjazdów służbowych.

Wszystkich pracowników poprosiliśmy

serdecznie o włączenie się w nasze działania w firmie poprzez:

Kodeks ekologicznych zachowań:

  1. Zmniejszaj objętość odpadów przez ich zgniatanie
  2. Wychodząc z pomieszczenia zgaś światło i odłącz zasilanie urządzeń elektrycznych
  3. Zmniejsz ilość drukowanych kartek, drukuj dwustronnie
  4. Pamiętaj o segregowaniu odpadów – zbieraj nakrętki, odpowiednio się nimi zajmiemy 😉
  5. Używaj 1 dozy mydła i nie więcej niż 2 odcinków ręcznika

2018 r. / WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE SIEŃKO I SYN

wiwi